Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... ca PFA ma pot autoriza ca furnizor de formare ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

ca PFA ma pot autoriza ca furnizor de formare profesionala cf.ORD.129/2000

buna ziua!
sint PFA-cod CAEN-8559 ( alte forme de invatamant)
ma pot autoriza ca furnizor de formare profesionala cf. ord.129/2000,art.18" furnizorii de formare prof. pot organiza programe...,numai daca au prevazut in statut, sau dupa caz in autorizatia pentru desfasurarea unor activitati independente ,activitati de formare profesionala si sunt autorizati in conditiile legii "?
cei care se ocupa in cadrul CNFPA,spun ca n-au autorizat decit persoane juridice,
credeti ca e justificat raspunsul lor?
va multumesc!
OG nr.129/2000 prevede:
Art. 6 – (1) Formarea profesională a adulţilor se poate realiza, în condiţiile prevăzute de prezenta ordonanţă, de către persoane juridice de drept public sau privat, iar în cazul uceniciei, şi de către persoane fizice, denumite în continuare furnizori de formare profesională. ....

PFA - ul nu este persoana juridica ...
multumesc!