Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe conturi
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe conturi

Doresc sa va intreb daca dupa ce am predat o masina cumparata in leasing pt care am achitat avans plus un an jumate de rate a cate 230 euro,este normal ca firma de leasing sa faca poprire pe conturi?Mentionez ca masina a fost cumparata pe baza de buletin,a fost predata cu acte de predare-primire,ei cer o suma de 1900 ron dupa doi ani de la predare
Fara a cunoaste contractul de leasing nimeni nu poate aprecia daca au sau nu dreptul de a va bloca contul bancar sau o alta sursa de venit supus executarii silite.
probabil ca ati inapoiat masina inainte de terminarea contractului si suma de 1900 ron reprezinta diferenta intre suma pe care trebuia sa o incasese de la dvs si suma cu care au reusit sa vinda masina.