avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Organizare concurs online
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Organizare concurs online


Subiect: Organizare concurs online


Buna ziua!

As avea nevoie de putin ajutor. As vreau sa stiu, daca am un site social network si as vrea sa organizez un concurs online ce pasi ar trebui sa urmez. Precizez ca utiizatorii vor trebui sa dea SMS la un numar cu suprataxa pt obtinerea unui cod de inscriere in concursul respectiv

Este suficient sa pun termenii concursului si premiile clar pe site sau e nevoie sa declar cumva pe firma concursul? Daca da, ce acte imi trebuie si cam ce ar trebui sa fac?

Cu stima,
Mihai Tarca
Cel mai recent răspuns: kuerten , utilizator 08:36, 3 Octombrie 2009
Trebuie sa aveti in obiectul de activitate al firmei prevazuta aceasta activitate.
Faceti act aditional daca nu aveti prevazut in obiectul de activitate al firmei.

avocat Claudiu Lascoschi
Bună ziua,

Aş avea tot o întrebare în acest domeniu, dacă să zicem că punem la activitate codul caen pt jocuri şi concursuri, pasul următor care ar fi ?

Apoi, este nevoie de notar pentru orice tip de concurs organizat ?

De ex. dacă org. concurs cu premiu, bilete la cinema, trebuie să-l înregistrez la notar ?
exista legislatie specifica ptr asa ceva
Câteva indicaţii pentru a găsit legislaţia respectivă?

Mulţumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere firma de concursuri online AlexandruDBv AlexandruDBv Buna seara, As fi interesat de niste sfaturi in legătură cu pasii de urmat pentru deschiderea unei firme de organizare de concursuri desfășurate ... (vezi toată discuția)
Interpretare legislatie jocuri de noroc smiley17bogdan smiley17bogdan Buna ziua , am o nelamurire referitoare la interpretarea legislatiei jocurilor de noroc. Ipoteza : o firma care isi desfasoara activitatea in online ... (vezi toată discuția)
Reglementare organizare concursuri online cu premii in bani mirreely mirreely ce lege reglementeaza organizarea concursurilor online , in care premiile sunt in bani ?! caracteristicile concursului sunt : pentru participarea la concurs ... (vezi toată discuția)