Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... uzucapiunea de 30 de ani, daca nu am depus cerere la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

uzucapiunea de 30 de ani, daca nu am depus cerere la Lg. 18/1991 ºi la Lg.247/2005

Nu am depus cerere pentru revendicarea unui teren, nici la Legea nr.18/1991 şi nici la Legea 247/2005, credeţi ca aşi putea merge în instanţă cu o actiune in uzucapiune, sunt intrunite toate condiţiile posesie continua, neintrerupta, netulburata, publica si sub nume de proprietar.Pe cine să chem în judecată? terenul este la sat
LA MULTI ANI !
Puteti formula o actiune in constatare a dreptului de popietate pe care o puteti dovedi cu inscrisuri si cu martori .
Chemati in judecata Consiliul Local si Primaria in raza careia se afla terenul respectiv. Succes