Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... program vizitare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

program vizitare minor

baietelul are 4 ani.......si tatal are program de vizita de 2 ori pe luna sambata si duminica cate 6 ore..........la ultima vizita(adica il ia de la domiciliul mamei si il readuce tot acolo)........copilul a vrut acasa atunci cand a fost ora de somn( la pranz..pt ca mereu doarme la pranz)....lucrul asta il stiu chiar de la copil pt ca il da mamei la telefon(copilul cerand acasa)..dar........tatal inchide si nici nu aduce copilul acasa chiar daca acesta plangea sa vina sa doarma la el.(mama a inregistrat convorbirea cu copilul)...chiar ia fost rau copilului cat timp a stat la tata pt ca atunci cand s-a intors a vomitat si a spus ca si la tati a vomitat...dar tatal nu ii spune nimic mamei si mai mult a inchis telefoanele ca sa nu poata fi contactat dupa ce a lasat copilul..............daca copilul nu vrea sa mearga cu el la urmatoarea vizita ce pot sa fac (are doar 4 ani....si am impresia ca ii este cam frica de tata...face tot ce-i zice si niciodata nu vorbeste despre ce face cand merge la tati)........este nevoie de martori ?????........conditiile din locuinta lui sunt precare...................ce se poate face...............copilul parca "inlemneste" cand il vede.........ia cumparat f multe jucarii in ultima perioada si totusi ceva din atitudinea copilului nu este ok..........sa ma lumineze cineva .....va rog
Da, ar fi bine sa aveti martori.