Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... amenintare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

amenintare

acum vreo. o luna ma.. fost. oprit in trafic de un individ care ma amenintat sa cama bate ca ma face daca ma mai vede pe strada...eu ca un bun cetatean i-am vb foarte frumso sa ma lase in pace ca nu iam fact nimik. iar acum tot in acea seara ma mai oprit o data si sa luat de mine ma scuipat ...... ma injurat in strans de gat.. si. ma amenintat ca imi taie cauciucurile masinii...in tot acest timp eu eram cu 2 prietenii de ai mei care.... au asitat la toate cele intamplate...iar eu...am inregistrat cu telefonul tot.. cum ma injurat cu ma scuipat etc.. si cum ma ameninta. si de atunci mereu. te tine de capul meu... si eu doresc sa o scot la capat cu el ca doar nu oi sta.. in casa cum vrea el. ce ziceti in caz ca depun o plangere penala.. si. cu tot cu 2 martorii si.+ inregistrarea..+ avocat ... il pot da in judecata .. eu vreau decat sa ma lase in pace....... ast raspuns stima

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
fireste ca aveti dreptul sa depuneti plangere la politie
Ii faceti plangere penala pentru amenintare si indicati ca martori cei doi prieteni.
sii ce ii poate face:|??