Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

comodat

buna ziua

pot face contract de comodat intre mama si mine pe bunurile din casa de gen frigider, aragaz, masina de spalat, mobila. toate au fost cumparate de mama mea. va multumesc
daca bunurile sunt pe numele mamei si nu vad cum pot fi executate silit. se executa doar cele ce se afla in proprietatea dvs.