Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... o persoana poate fii bagata in 2 locuri la intretinere?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

o persoana poate fii bagata in 2 locuri la intretinere?

prietenul meu s-a mutat pentru 2 luni la mine,el fiind in continuare la intretinere in blocul unde locuia.trebuie sa plateasca intretinere si aici sau daca locuim in acelasi sector e scutit platind intretinerea la un alt imobil?
Sa faca cerere pentru a fi scos de la fostul domiciliu si sa ramana ca platitor doar aici unde locuieste practic.
... sa fie platitor, asa cum zice dl neagu, dar tot printr-o cerere catre presedintele asociatiei tale, cu specificatia pentru cele doua luni care sta la tine.