Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum se calculeaza gazul consumat.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum se calculeaza gazul consumat.

Suntem un condominiu care inregistreaza prin acelasi aparat consumul de gaze la bucatarii si cel folosit la incalzire - avem centrala proprie a blocului.
Care este baza legala si daca exista o modalitate de calcul ( o ecuatie, un model, ceva ). Cum se face acest calcul? Va multumesc.
Va multumesc mult pentru raspunsurile dvs.
Ca sa numai faceti cheltuieli si nervi cu un nou contract la electricitate montati un contoar pe firele care aprovizioenaza centrala.
Se numeste contor pasant si se gasesc peste tot si arata ca un contor normal din acela cu rotita.
Costa 60 lei si atunci este simpla treba.

Si eu ma gandisem ca in situatia cind becurile ard non stop sa se faca repartizarea cheltuielilor pe cota indiviza dar oare este permis de lege?
w_v_w_v, utilizator