Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de poluare-restituire
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de poluare-restituire

se mai restituie taxa de poluare?
Daca ati achitat taxa sub vechea reglementare, in perioada in care era discriminatorie, parerea mea este ca veti avea castig de cauza in instanta si veti obtine intreaga taxa inapoi, asta daca nu optati pentru restituirea partiala a taxei prevazuta de noua lege.