avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de poluare-restituire
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de poluare-restituire

se mai restituie taxa de poluare?
Cel mai recent răspuns: Alina Borza , Avocat 15:30, 6 Ianuarie 2012
Daca ati achitat taxa sub vechea reglementare, in perioada in care era discriminatorie, parerea mea este ca veti avea castig de cauza in instanta si veti obtine intreaga taxa inapoi, asta daca nu optati pentru restituirea partiala a taxei prevazuta de noua lege.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restituire taxa poluare pt autoturism mioaravlasceanu mioaravlasceanu Am achitat taxa de poluare in octombrie 2008.Acum inteleg ca se poate solicita restituirea ,doar ca nu mai posed autoturismul si nici cartea masinii deoarece ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare prin instanta omuverde3d omuverde3d Buna tuturor...Am auzit ca este o cale mai simplasi mai ieftina pt inmatricularea masinilor cu nr de Italia, in cazul meu....Deci, din cate am inteles se poate ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de poluare beatedy beatedy Buna ziua, As dori sa stiu daca si eu pot sa imi recuperez taxa de poluare? Intreb, deoarece eu am platit taxa de poluare in anul 2010 cand am achizitionat ... (vezi toată discuția)