Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Se mai primeste indemnizatie dupa al treilea copil?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Se mai primeste indemnizatie dupa al treilea copil?

Am inteles ca pana la 1 ian 2012 se primea indemnizatie pana la al 3-lea copil nascut dupa 2005 sau 2006. S-a schimbat aceasta in urma modificarilor ce s-au facut in ultima luna?
Va multumesc!
Daca nasteti in 2012 veti beneficia de indemnizatia aferenta CCC , chiar daca sunteti la a patra nastere ... se iau in considerare numai nasterile survenite incepand cu data de 01.01.2006 ....
Buna ziua,
Pentru al patrulea copil nascut in 2017 situația a ramas la fel? Nu se mai acorda ICC?
Potrivit art.9 alin.1 din OUG 111/2010, concediul și indemnizația lunară prevăzute la art. 2 alin. (1) și art. 5, precum și stimulentul de inserție prevăzut la art. 7 se cuvin pentru fiecare dintre nașteri sau, după caz, pentru fiecare dintre situațiile prevăzute la art. 8 alin. (2).
Va mulțumesc mult!