Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Reincadrare si eliberare din functie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Reincadrare si eliberare din functie

in 2011 am obtinut o hotarare definitiva de reancadrare in politia locala cu plata drepturilor salariale de la data eliberarii din functie pana la data reincadrarii.pe 28.12.2011 am primit decizia de reincadrare si plata salariilor si o alta decizie prin care,cu aceeasi data sunt eliberat din functie pe motiv ca functia pe care am fost reangajat nu mai exista+preaviz de 30 zile;este legal?pot primi drepturile banesti restante cf.hotarari tinand cond ca bani sunt in trezorerie fiind aprobati de catre consiliul local in dedembrie?
...din nefericire am intalnit de mai milte ori acesta practica pentru functionarii publici...

1. trebuie sa va dea salariile restante pana la reintegrare
2. Decizia cealalta poate fi atacat din nou in instanta, aveti motive de anulare....in locul dvs. as solicita si daune morale...