Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... impozit pe profit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

impozit pe profit

ce declaratii trebuie sa depuna o PFA pt regularizarea impozitului pe venit? Sunt o PFA inregistrat la finante in sistem real. si care ar fi termenul limita? Multumesc mult pt raspuns

Declaratia 200 „Declaraţie privind veniturile realizate din România”

Declaraţia trebuie depusă până la data de 15 mai 2012. Formularul se depune la organul fiscal în a cărui rază teritorială contribuabilul îşi are domiciliul, la registratura organului fiscal sau la oficiul poştal, prin scrisoare recomandată.
In urma modificarii Codului fiscal, din data 1 ianuarie 2012 a aparut o modificare, prin care declaratia 200 poate fi depusa pana la data de 25 mai 2012. De asemenea, exista in lucru un proiect prin care si formularul 200 va fi modificat.

Mult succes!