Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de somaj

Daca o institutie face reorganizare si se desfinteaza unele posturisi se infiinteaza altele dar persoana la care a fost desfinta postul nu are pregatirea pentru postul nou infiintat poate beneficia de somaj??
va multumesc mult..o zi buna!

mie imi mai trebuie si Certificat privind stagiul de cotizare la bugetul asigurarilor pentru somaj (eliberat de A J.O.F.M din judetul de unde provine solicitantul) ..acesta il iau din tulcea sau constanta?
1. Pentru perioada cat ati lucrat la Tulcea il luati de la AJOFM Tulcea iar pentru perioada cat ati lucrat la Constanta il luati de la AJOFM Constanta.
2. Daca aveti noroc si gasiti intelegere oricare din AJOFM va poate da certificatul pentru toate perioadele in care ati cotizat la somaj.