Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONTRACT DE MUNCA CU 60 H /LUNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONTRACT DE MUNCA CU 60 H /LUNA

Se doreste incheierea unui contr. de munca cu 60 h/luna fara sa se specifice orele lucrate zilnic ( si in progr. de salarii trebuie sa trec orele zilnice) , m-am uitat in codul muncii , program inegal nu este , flexibil la fel , cu timp partial nu, pt. ca zilele lucratoare difera de la luna la luna , nu stiu unde sa incadrez acest tip de contr. si daca este legal ( baza legala)
Poate cineva s-a mai lovit de o atare situatie
Multumesc
Nu ar fi mai simplu sa il faceti contract de colaborare sau contract de prestari servicii?