Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie incetare CIM

Cum operez in Revisal decizia de incetare conform art.55, lit.c- urmare a vointei unilaterale a uneia dintre parti, la optiunea "Alt temei" ?
Multumesc!
Codul muncii, la art 55 lit c are in vedere incetarea CIM ca urmare a voinţei unilaterale a uneia dintre părţi, în cazurile şi în condiţiile limitativ prevăzute de lege.
Astfel, aveti in vedere aceste cazuri si conditii prevazute de lege.
In acest caz puteti incadra incetarea CIM fie ca si concediere , fie ca demisie (in functie de situatia concreta pe caer o aveti).
Art.55 lit.c C.mun nu constituie temie de drept al incetarii raportului de munca ... art.55 C.mun. prevede modalitatile prin care se poate inceta un raport de munca ...
Multumesc!