Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract inchiriere spatiu comercial
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract inchiriere spatiu comercial

cum pot rezilia un contract de inchiriere spatiu comercial daca este incheiat pe o perioada nedeterminata si chiriasul nu doreste rezilierea acestuia ?
Ce fel de clauze referitoare la reziliere contine contractul?
Daca nu sunt clauze atunci puteti cere rezilierea daca chiriasul nu va plateste chiria la timp, aduce daune spatiului inchiriat sau are un comportament necorespunzator.Mai puteti cere rezilierea daca spatiul inchiriat a fost declarat ca avand obiect de activitate cizmarie iar chiriasul pe parcurs a facut video-chat.
~ Conținut șters la cerere ~