Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... schimbare functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

schimbare functie

buna...
M-am intors la serviciu dupa 3 ani de ingrijire coplil pana la varsta de 2 !Functia pe care o aveam nu mai apare in nomenclator....intre timp am absolvit o facultate , as putea sa fiu economist ....am o vechime , de peste 15 ani ca referent , la serv .RUNOS!
Cum pot fi incadrata ?Eeconomist deb. sau tinand cont de vechime , pot fi la o treapta superioara? Voi ramane la acelasi compartiment!
Va multumesc!
Am inteles,de fapt asta mi-ati spus mai sus! încadrearea se face la gradul profesional imediat superior gradului de debutant......
Va multumesc ,mult !
Daca , voi mai avea nelamuriri, o sa va mai deranjez! :)