Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Buna Ziua!

sotul meu plateste pensie alimentara si veniturile din ultimul an sunt cu mult mai mici. am dorii sa stim ce trebuie facut in acest caz.unde sa ne adresam?
multumesc
poate porni proces pentru micsoarea pensiei dupa venituri....
O actiune de micsorsre a cuantumului pensiei alimentare mentionand faptul ca vi s-au micsorat veniturile, asta in cazul in care pensia alimentara nu este stabilita in procente
trebuie facuta de un avocat?
nu neaparat
atunci poate stie cineva sa-mi explice ec trebuie sa fac........
primesc niste raspunsuri destul de evazive. daca se poate ceva concret: se face o cerere, se merge la.......... s.a.m. d.
multumesc