Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Buna Ziua!

sotul meu plateste pensie alimentara si veniturile din ultimul an sunt cu mult mai mici. am dorii sa stim ce trebuie facut in acest caz.unde sa ne adresam?
multumesc
faceti o cerere prin care solicitati micsoararea pensiei pentru ca s-au micsorat veniturile, o depuneti la judecatoria care a dat sentinta pentru prima pensie, depuneti dovada veniturilor, eventual daca aveti alti copii minori in intretinere depuneti certificatele lor de nastere....