avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar penal / Codul rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar penal / Codul rutier

Bina ziua,
In luna aprilie/2011-dosar penal intocmit de politia voluntari ptr.tractarea unui autoturism pe o distanta de aproximativ 20/30 metri,autoturism an fabricatie 1969, acest autoturism nemiscat timp de 5 ani,aflat intr-o stare foarte proasta,avind montate numere provizori de 30 zile,expirate din anul 2006,cind am fost la RAR ptr. inscriere dar am fost respins,acesta fiind si singurul drum facut cu aceasta masina.Dupa 5 ore de discuti cu agentii de politie,am semnat un PV, conditionat de primirea unei dovazi de circulatie de 30 zile cu drept de prelungire de la procuror.Dupa 2 saptamini am facut un memoriu in care am explicat cu lux de amanunte cele petrecute,totodata am solicitat, am rugat politicos rezolvarea acestui dosar cit se poate de repede,deoarece doream sa merg in strainatate ptr. serviciu.Au trecut de atunci 11 luni de zile si nu am fost chemat nicaieri ptr,eventuale declarati s-au alte informati.CE POT SA FAC IN ACEST CAZ?CUI TREBUIE SA MA ADRESEZ PTR. A AFLA STADIUL URMARIRI PENALE?EXISTA UN FOR SUPERIOR CARUIA SA MA ADRESEZ?X-(
Cel mai recent răspuns: georgecostea69@gmail.com , utilizator 11:48, 10 August 2014
mergeti la politie si vedeti care este stadiul cercetarilor, in dosarul penal.
Am fost anul trecut in luna august, iar raspunsul sefului de la circulatie a fost unul halucinant citez*AICI LA NOI E CA LA CAP(foste unitati agricole)ASTEPTI PINA ITI VINE RINDUL* mai departe cred ca nu mai este nimic de comentat.
In acest caz faceti o plangere scrisa la politia care v-a sanctionat si cereti sa vi se raspunda care este starea dosarului dv.
D-LE ADRIAN TUDOR.
In primul rind va multumesc ptr.raspuns.Doresc sa va intreb, acasta plingere o adresez comandantului de politie voluntari s-au parchetului din Buftea. Ce ar trebui sa contina aceasta plingere.
Cu stima si respect
George Costea
georgecostea69@gmail.com a scris:

Bina ziua,
In luna aprilie/2011-dosar penal intocmit de politia voluntari ptr.tractarea unui autoturism pe o distanta de aproximativ 20/30 metri,autoturism an fabricatie 1969, acest autoturism nemiscat timp de 5 ani,aflat intr-o stare foarte proasta,avind montate numere provizori de 30 zile,expirate din anul 2006,cind am fost la RAR ptr. inscriere dar am fost respins,acesta fiind si singurul drum facut cu aceasta masina.Dupa 5 ore de discuti cu agentii de politie,am semnat un PV, conditionat de primirea unei dovazi de circulatie de 30 zile cu drept de prelungire de la procuror.Dupa 2 saptamini am facut un memoriu in care am explicat cu lux de amanunte cele petrecute,totodata am solicitat, am rugat politicos rezolvarea acestui dosar cit se poate de repede,deoarece doream sa merg in strainatate ptr. serviciu.Au trecut de atunci 11 luni de zile si nu am fost chemat nicaieri ptr,eventuale declarati s-au alte informati.CE POT SA FAC IN ACEST CAZ?CUI TREBUIE SA MA ADRESEZ PTR. A AFLA STADIUL URMARIRI PENALE?EXISTA UN FOR SUPERIOR CARUIA SA MA ADRESEZ?X-(


dosar inchis cu NUP

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prelungire dovada danadinu49 danadinu49 In data de 25.08.2010 am avut un accident pe raza orasului Voluntari, nu am acordat prioritate unui autoturism si accidentul s-a soldat cu 2 raniti usor. Am ... (vezi toată discuția)
Dosar penal - politia rutiera georgecostea69@gmail.com georgecostea69@gmail.com Salut toti membrii acestui forum, va rog sa-mi spuneti cum pot contesta si unde un proces verbal intocmit de un agent constatator al politiei rutiere.Motivul ... (vezi toată discuția)
Accident auto Costi_Mihai Costi_Mihai Buna ziua! Am nevoie de cateva sfaturi intr-o problema delicata. Acum cateva luni, a avut loc un accident de circulatie soldat cu un mort si 6 autoturisme ... (vezi toată discuția)