Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie pt cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie pt cresterea copilului

buna ziua .... am o fetita de 7 luni pt care primesc alocatia + indemnizatia pt cresterea copilului... vreau sa ma ,mut cu parintii si sa`mi inchiriez apartamentul legal..cu contract de inchiriere ...pt care sa platesc impozit la circa financiara ..dar mi`a zis cineva ca daca am si alte venituri in plus..cum ar fi banii obtinuti din chirie ...mi se sisteaza indemnizatia ... as vrea sa stiu daca este adevarat sau nu...pt ca eu stiam ca se sisteaza doar daca obtii alte venituri prin angajarea la un alt loc de munca .. astept raspuns si va multumesc anticipat
1. Venitul din chirii nu este un venit profesional si nu are legatura cu indemnizatia pentru CCC.

2. Asadar puteti cumula indemnizatia pentru CCC si alocatia de stat pentru copii cu venitul provenit din inchirierea apartamentului.