Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul muncii

Daca un lider de sindicat are condamnare 1 an cu suspendare pt. vatamare corporala, mai poate ocupa functia de lider de sindicat ( fiind functie electiva), iar daca nu, ma intereseaza ce demersuri pot fi facute pt. a fi suspendat din aceasta functie.:O
Multumesc.
Toate aceste situatii ar trebui sa fie prevazute in statutul sindicatului ...