Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... legalizatea sentintei civile divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

legalizatea sentintei civile divort

buna ziua, cum pot sa obtin legalizare sentintei civile de divort, eu locuid in tulcea, si sentinta s-a dat in Ploiesti in 2009,
mergand la Ploiesti la instanta care a judecat in prima instanta.
platind taxa de timbru19lei+0,15 bani timbru judiciar/exemplar.
taxa de timbru o platiti la domiciliu.
buna ziua, taxa trebuie sa o platesc din tulcea, dar in contul JUdecatoriei Ploiesti sau unde?
Pot sa trimit prin posta taxa si timbru si sa primesc raspunsul tot prin posta
cmihaelagabriela, utilizator