avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1807 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... legalizatea sentintei civile divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

legalizatea sentintei civile divort

buna ziua, cum pot sa obtin legalizare sentintei civile de divort, eu locuid in tulcea, si sentinta s-a dat in Ploiesti in 2009,
Cel mai recent răspuns: cmihaelagabriela , utilizator 13:24, 17 Ianuarie 2012
mergand la Ploiesti la instanta care a judecat in prima instanta.
platind taxa de timbru19lei+0,15 bani timbru judiciar/exemplar.
taxa de timbru o platiti la domiciliu.
buna ziua, taxa trebuie sa o platesc din tulcea, dar in contul JUdecatoriei Ploiesti sau unde?
Pot sa trimit prin posta taxa si timbru si sa primesc raspunsul tot prin posta
Ultima modificare: Marți, 17 Ianuarie 2012
cmihaelagabriela, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate intra in posesia unei alte hotarari judecatoresti si cum poate fi aceasta legalizata? al3xn01 al3xn01 Buna ziua, as dori sa ma ajutati si pe mine cu o mica problema.Unchiul meu din TULCEA, a divortat sotia lui de el in ploiesti , a primit hotararea de divort. ... (vezi toată discuția)
Hotarare de divort legalizata ContSters307192 ContSters307192 Buna ziua,am un var si vrea sa se recasatoreasca ,dar nu are o hotarare de divort originala ca sa poata prezenta la starea civila,poate depune o copie ... (vezi toată discuția)
Decizia finala nt01mus nt01mus Buna ziua! Am facut contestatie impotriva unui proces verbal de contraventie, iar la data de 10 aprilie 2009 s-a admis cererea. Intrebarea mea este: ce ... (vezi toată discuția)