avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu Fara Plata - Revisal 5.0.8
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu Fara Plata - Revisal 5.0.8

Buna ziua, am inteles ca in noul Revisal trebuie inregistrat si concediul fara plata in sectiunea "Suspendare contract", ma poate lamuri cineva daca exista vreun articol in Codul Muncii pe baza caruia sa fac suspandarea?
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: cane petruta , utilizator 16:42, 20 Ianuarie 2012
Am inteles ca se face o Decizie de Suspendare Cf. ART. 54 din Codul Muncii,
Astept opinii.:((:help:

1.Da se intocmeste o decizie de suspendare in momentul inceperii suspendarii
2.O decizie de incetare a suspendarii in momentul terminarii acesteia
Suspendarea raporturilor de munca se face, potrivit art. 54 din Codul muncii.
Multumesc mult !!! Sunt insa surprinsa ca multe persoane nu au auzit de acest lucru.:-/

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare cim anymaryh anymaryh Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, in cazul suspendarii activitatii conf art 54 codul muncii (cfp interese personale), trebuie sa intocmesc act aditional ... (vezi toată discuția)
Cfp se inregistreaza obligatoriu in revisal? lylyan lylyan Buna ziua Daca salariatii au cfp este obligatorie decizie de suspendare/reluare si inregistrarea in revisal? Nu poate fi acordat cfp fara suspendarea ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate anymaryh anymaryh Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, in cazul in care un salariat solicita 15-20 zile concediu fara plata pt probleme personae, trebuie sa-i fac suspendarea ... (vezi toată discuția)