Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu Fara Plata - Revisal 5.0.8
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu Fara Plata - Revisal 5.0.8

Buna ziua, am inteles ca in noul Revisal trebuie inregistrat si concediul fara plata in sectiunea "Suspendare contract", ma poate lamuri cineva daca exista vreun articol in Codul Muncii pe baza caruia sa fac suspandarea?
Va multumesc !
Am inteles ca se face o Decizie de Suspendare Cf. ART. 54 din Codul Muncii,
Astept opinii.:((:help:

1.Da se intocmeste o decizie de suspendare in momentul inceperii suspendarii
2.O decizie de incetare a suspendarii in momentul terminarii acesteia
Suspendarea raporturilor de munca se face, potrivit art. 54 din Codul muncii.
Multumesc mult !!! Sunt insa surprinsa ca multe persoane nu au auzit de acest lucru.:-/