avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Instrainare SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Instrainare SRL

Care este procedura de instrainare a unei SRL? Ce presupune si unde se realizeaza? (vanzare, cesiune)E necesara prezenta partilor la notar?Multumesc
Cel mai recent răspuns: Septimiu Bujgoi , Consilier juridic 19:52, 17 Ianuarie 2012
buna seara, cesiunea partilor sociale si predarea actelor contabile este bine sa se faca in prezenta unui avocat sau a unui notar

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare srl dariusv. dariusv. Buna ziua - in momentul de fata vreau sa-mi vand afacerea impreuna cu SRL-ul. Am gasit si clientul interesat, dupa care am vb cu contabilul meu si cu un ... (vezi toată discuția)
Cesiune parti sociale vornicu lumi vornicu lumi buna seara, am si eu o intrebare: sotul meu este asociat unic si administrator al unei SRL.ce trebuie sa facem pentru a-mi cesiona partile sociale,sau,mai ... (vezi toată discuția)
Vinzare firma Lina22 Lina22 Cineva e interesat sa-mi cumpere firma. E un SRL cu asociat unic, fara angajati, fara datorii. Anul trecut a avut activitate profitabila. Anul acesta a platit ... (vezi toată discuția)