avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 432 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Obligatii fiscale ale PFA si II
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Obligatii fiscale ale PFA si II

Ce obligatii fiscale are o Intreprindere Individuala sau o Persoana Fizica Autorizata, in cazul in care nu are nici un angajat?
Cel mai recent răspuns: gigli , utilizator 21:41, 21 Ianuarie 2012
Aceeasi intrebare o am si eu , plus ca e neplatitoare de TVA
floricafilimon a scris:

Ce obligatii fiscale are o Intreprindere Individuala sau o Persoana Fizica Autorizata, in cazul in care nu are nici un angajat?


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa sau persoana juridica mihaela2513 mihaela2513 Buna ziua. As dori sa-mi dati un sfat.As vrea sa deschid un magazin de jucarii cu maxim 3 angajati, jucariile vor veni din Polonia.Ca ce ar fi mai indicat sa ... (vezi toată discuția)
Angajare gheorghemadarasan gheorghemadarasan am o taraba legume fructe pe piata lucrez pe firma neplatitoare de tva eu sunt asociat si sotia mea este patron administrator nu avem angajati deloc vand eu si ... (vezi toată discuția)
Infiintare intreprindere individuala mar4905 mar4905 O intreprindere individuala poate fi neplatitoare tva si neplatittoare impozit forfetar?ce fel de contabilitate se tine la o ii....si care sunt taxele si ... (vezi toată discuția)