Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... referitor la revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

referitor la revisal

am operat in august modificarile de salariu in revisal, in forma veche nu era rubrica pentru salariu si sporuri, acum in ianuarie am observat cand am dat fisa indiv. pe salariat ca acea modif. de salariu a aplicat- o pe toata durata contractului. ex. este salariat de la 01.01.2000 adaugand salariul in august 2011 apare in fisa per salariat ca si cand ar avea acel salariu din 01.01.2000, pe cand in forma vecge a revisal nu exista rubrica pt. salariu si sporuri.cum procedez pt. a aplica acel salariu de la data reala cand i-a fost acordat?
Asa este ... in revisal daca nu exista modificari la salariu intre timp , apar salariul acelasi de la data angajarii si pana in prezent ....
Puteti face corectie in ceea ce priveste data de cand isi produce efecte noul salariu ....