avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lipsa conditii de munca....
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lipsa conditii de munca....

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema.

Ce se intampla in cazul in care angajatorul nu imi mai poate asigura conditiile de munca si nici nu are temei disciplinar pentru a ma concedia?

Nu este vorba despre un faliment sau ceva colectiv, mi se intampla doar mie, pentru ca un client de-al angajatorului nu mai doreste serviciile mele si angajatorul nu ma poate utiliza pentru un alt client.

Alte discuții în legătură

Concediere Kosta02 Kosta02 Buna seara Astazi am fost informat de catre seful meu ca v-a trebuii sa incheiem colaborarea deoarece nu mai este multumit de mine( dumnealui nu este in ... (vezi toată discuția)
Concediere colectiva svisarinescu svisarinescu Buna seara, va rog sa ma ajutati cu o informatie.Firma unde lucrez intentioneaza sa concedieze mai multi de 10 salariati , mentionez sunt 20 de salariati ... (vezi toată discuția)
Angajare someri ramolex ramolex buna ziua. o societate comerciala, care in luna decembrie 2009 a trimis in somaj cativa oameni datorita inchiderii unui punct de lucru, in acest moment poate ... (vezi toată discuția)