Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... lamuriri taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

lamuriri taxa auto

Va rog sa ma lamuriti in privinta taxei auto pentru un autoturism OPEL ASTRA, fabricat in anul 2000 , omologat in Romania in 09. ian .2007, inmatriculat in data de 4 ianuarie 2008 ,reomologat in data de 08.iulie 2008, vandut si inmatriculat in alt judet in 14 aprilie 2010 si apoi revandut in acelasi judet si inmatriculat in data de 01 octombrie 2010.Ce se intampla in cazul unei revanzari?

Va multumesc.

Cumparatorul va platii taxa auto,in cazul in care nu a fost achitata.
Cum pot afla daca taxa auto a fost achitata, motivat de faptul ca masina o detin la a doua revanzare (conform cartii de identitate a vehiculului)?
Nu cunosc persoana care a adus masina si a inmatriculat-o.

Va multumesc.
Masina nu putea fi inmatriculata fara sa se plateasca taxa auto, deci, de la Serv. Inmatriculari sau de la AFP