Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... masina blocata de un vecin
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

masina blocata de un vecin

buna sera, incerc sa gasesc o solutie la o problema stupida.
m-am mutat de 2 ani intr-un bloc, pana aici nimic neobisnuit.In seara aceasta am parcat masina , e parcarea din spatele blocului, in locul in care parcam de obicei.Un vecin beat a venit cu scandal la mine ca e locul lui si ca nu am voie sa parchez acolo, drept urmare a tras masina in spatele masinii mele si a blocat-o.A coborat dupa mine dar am vazut ca e beat si nu l-am provocat, l-am evitat si am intrat in casa.Ma gandesc cum voi iesi maine dimineata din parcare, sau ce fac daca am vreo urgenta?
cum sa procedez?
multumesc
Vecinul respectiv nu are dreptul LEGAL sa blocheze masina persoanei respective,nefiind proprietar sau locul de parcare respectiv nu este inchiriat prin abonament de catre acesta!