Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii

daca tatal meu are o intreprindere individuala caruia ii depun anual declartia 200 ( anul acesta nu ii mai stiu termenul), anul trecut am depus-o pana la 15 mai, la sanatate ce declaratie trebuie sa ii depun, ce termene are declaratia la sanatate?
nu depune decl la sanatate,face contract de asigurare cu casa.
in ce consta acest contract? poti atasa un model? nu este mai usor sa calculeze ei dupa declaratia de impunere suma cuvenita? este sanctionat prin lege dak nu face acest contract?