Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

daca nu este admisa la bacalaureat mai trebuie sa platesc pensie alimentara
Aveti obligatia sa platiti pensia de intretinere pana la varsta majoratului copilului dvs.
Dupa implinirea varstei de 18 ani obligatia dvs. inceteaza de drept.
Daca dupa aceasta varsta copilul major va continua studiile, este necesar sa formuleze o noua actiune de stabilire pensie .
In aceasta situatie poate are nevoie mai mare de ajutorul dvs! V-ati gandit la asta?