avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Agent de paza - Legea nr. 333/2003
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Agent de paza - Legea nr. 333/2003

Buna ziua!
Am primit un proces verbal pentru sanctionarea unei contraventii prevazute de Legea 333/2003 prin care am fost sanctionat ca nu am asigurat paza la punctul de lucru.
Puteti sa-mi spuneti ce motive as putea sa invoc pentru a contesta acest proces verbal?
Va mutumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:40, 20 Ianuarie 2012
Puteți contesta acel proces verbal atât pentru neîndeplinirea condițiilor de forma, cat și pentru neîndeplinirea condițiilor de fond ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 333/2003 si legea 61/1991 manolebenieamin manolebenieamin Locuiesc in com. Priponesti, jud. Galati si am primit doua procese-verbale de amenda de cate 500 RON in 04.05.2007 si 09.08.2007 pentru ca nu m-am prezentat la ... (vezi toată discuția)
Amenda pentru lipsa de atestat a paznicilor rickydei rickydei buna ziua va rog, daca puteti, sa ma ajutati cu o informatie.. cui trebuie sa fie intocmit procesul verbal de amenda pentru lipsa atestatului la ... (vezi toată discuția)
Amendare asociatie elevic elevic Presedintele asociatiei noastre a fost amendat de catre, politia de sector,cu suma de 2000 lei conform art. 52 lit.E ; art.60 lit.F;art.61 lit.B, din Legea ... (vezi toată discuția)