Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurare inundatie vecini
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurare inundatie vecini

Buna ziua.daca i-am facut unui vecin inundatie la baie si el este asigurat pentru astfel de lucruri si solicita de la firma de asigurari despagubiri,ma afecteaa pe mine cu ceva?ma pot trezi cu un proces din partea asiguratorului sa recupereze suma cu care la despagubit pe vecin de la mine?sau cum e procedura?
Evident ca asiguratorul prin care vecinul a fost asigurat va face regres impotriva dvs. pentru a recupera prejudiciul creat.Singura varianta de a nu plati aceste daune, este o polita de incendii cu suplimentul "raspundere civila fata de terti".