avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării bancile accepta ca garantie terenuri aflate in ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

bancile accepta ca garantie terenuri aflate in indiviziune?

buna seara,am nevoie de un imprumut si nu am cu ce garanta..doar cu un teren aflat in indiviziune.:((
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 23:56, 21 Ianuarie 2012
Pai de ce nu intrebati banca de la care doriti sa luati creditul? Depinde de conditiile pe care le impune fiecare banca ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garantul ipotecar florin constantinescu florin constantinescu Buna seara As dori sa stiu la ce ma obliga calitatea de garant ipotecar intr-un contract de credit bancar,si daca ,in cazul recuperarii creditului de catre ... (vezi toată discuția)
Evaluare imobil cu expert tehnic judiciar dumiflorin dumiflorin Am depus la banca o evaluare a unui imobil facuta de catre un evaluator autorizat ANEVAR. Banca crede ca evaluatorul a exagerat (a evaluat mai mult) si mi-a ... (vezi toată discuția)
Garantie lungu nicolae lungu nicolae persoana fizica,doresc sa accesez un imprumut garantat 80% din fondul de gaeantare a statului,20% trebuie sa gaeantez eu, pot garanta cu terenul pe care se va ... (vezi toată discuția)