Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract de comodat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract de comodat

Buna ziua,
Va rog respectuos raspuns la intrebarea:
- doresc sa infiintez un srl-d;
- este posibil sa intocmesc un contract de comodat pe adresa apartamentului meu ,unde sunt singur proprietar,tot eu fiind si administrator unic la srl-d?
Multumesc.
Se poate incheia un contract de comodat intre societatea al carei administrator sunteti si dvs in calitate de proprietar al imobilului, persoana fizica.
Multumesc mult!