Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie de intretinere minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie de intretinere minor

Ce trebuie sa fac daca fostul meu sot a fost obligat prin hotarire judecatoreasca definitiva la plata pensiei de intretinere minor in valoare de 107 euro ,iar el ii trimete copilului numai 100 euro si pina acum s-au strins 280 euro restanta din octombrie 2008 decind a fost obligat la plata pensiei?carei institutii trerbuie sa ma adresez si ce trebuie sa cer?
va multumesc
De ce nu mergeti mai intai la banca sa vedeti cati bani va pune lunar. S-ar putea sa depuna toata suma, iar cei 7 euro sa reprezinte comisionul pe care il platiti dv bancii in momentul in care retrageti banii. Asta pe langa comisionul pe care el il plateste acolo in momentul depunerii.
nu iau banii de la banca ;fostul sot ii trimete banii copilului printr-un unchi al lui ,si ii primesc prin posta .eu nu am obligatia sa platesc nici o taxa sau comision cind primesc banii,si atunci acesti 7 euro ,pina cind copilu se va face de 18 ani ,se vor transforma in alte sute de euro.
Mesaj reeditat

@ 2009bun

Data post: Miercuri, 25 Ianuarie 2012, 11:36
Forum Dreptul familiei sau probleme juridice de familie
Subiect nerespectarea hotaririi judecatoresti ramasa definitiva

va rog ,chiar nu poate sa=mi raspunda nimeni ce trebuie sa fac ,ca sa-l pot determina pe fostul sot sa nu-i mai opreasca din bani copilului ,adica sa-i trimeata 107 euro intregi?

@ av.antoanelageaman
Forum Dreptul familiei sau probleme juridice de familie
Discutie nerespectarea hotaririi judecatoresti ramasa definitiva
Data mesaj Miercuri, 25 Ianuarie 2012, 14:05

Mesaj

nu stiu care este subiectul, dar daca nu va plateste coplt si aveti hot. jud adresati-va unui executor judecatoresc

Cornel Vasile, Consilier juridic