Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Biroul de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Biroul de credit

Buna ziua.In anul 2007 la finalul lui am facut 2 carduri de credit Avantaj pe carenu le-am achitat deloc.La cateva luni mi-au venit amenintarile standard de la firmele de recuperari.tot nu am platit nimic. In judecata nu am fost dat (cred) am acelasi domiciliu nu am primit de la judecatorie.. nici pe site-ul lor nu am vre-un site deschis.Datoria cred ca afost prescrisa ca am inteles ca dupa 3 ani se prescrie.
Eu am urmatoarele intrebari.evidenta in biroul de credit este de 4 ani dupa ce a fost prescrisa datoria sau de la inceput?
A doua intrebare daca acum incerc sa fac un credit si mi se respinge reintru in biroul de credit din nou 4 ani ?
Multumesc anticipat!!!
Adriana, nu vezi ca e haos? Legile nu functioneaza, magistratii fac ce vor. Bancile? La fel, fac ce vor pt ca le lasa politicul. Ar trebui sa-l clonam pe Victor Orban! Si cu privire la problema ta: poti incerca sa iei un credit de la o alta banca si vezi cum sta treaba. Oricum nu cred ca au lasat baietii armele jos si cred cu regret ca o sa te caute sa-si recupereze banutii. Asa ca vezi, daca faci creditul, poate reusesc "baietii" sa afle unde lucrezi sa iti puna poprire. Personal nu as mai lua un credit pt nimic in lume. Cand intru in banca parca intru in cimitir! Ai atatea optiuni in a lua bani imprumut: CAR-urile din orasul tau. In Timisoara am identificat si am batut la poarta a 3 institutii de genu care sunt dispuse sa ma ajute. Numai bine!