Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Someri neindemnizati
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Someri neindemnizati

buna seara!.ma numesc claudia si va adresez o intrebare.momentan nu mai beneficiez de indemnizatie de somaj si nici nu am gasit vreun loc de munca.am inteles ca se da o suma de bani la somerii neindemnizati atunci cand sunt inregistrati la ajofm. este adevarat si care sunt conditiile?. va multumesc anticipat!.seara buna!.
Eu nu am auzit de asa ceva dar daca imi spuneti de unde ati inteles asta poate caut si gasesc textul de lege respectiv.