avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Someri neindemnizati
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Someri neindemnizati

buna seara!.ma numesc claudia si va adresez o intrebare.momentan nu mai beneficiez de indemnizatie de somaj si nici nu am gasit vreun loc de munca.am inteles ca se da o suma de bani la somerii neindemnizati atunci cand sunt inregistrati la ajofm. este adevarat si care sunt conditiile?. va multumesc anticipat!.seara buna!.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 21:42, 24 Ianuarie 2012
Eu nu am auzit de asa ceva dar daca imi spuneti de unde ati inteles asta poate caut si gasesc textul de lege respectiv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj absolvent facultate! colormyth colormyth Buna ziua, As dori sa va intreb urmatorul lucru: Este posibil sa beneficiez de acest ajutor de somaj in cazul in care acum am terminat facultatea si nu imi ... (vezi toată discuția)
Ajofm andrew11 andrew11 Buna ziua, As dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru inscrierea la AJOFM ca somer neindemnizat, in cautarea unui loc de munca.Am vizitat site-ul AJOFM ... (vezi toată discuția)
Ajutor de somaj ella04 ella04 buna seara.....am si eu o nelamurire in urma cu 9 luni am fost data in somaj ,in astea 9 luni intrand si alea 3 luni .........la terminarea somajului am ... (vezi toată discuția)