Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... AJOFM
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

AJOFM

Buna ziua,
As dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru inscrierea la AJOFM ca somer neindemnizat, in cautarea unui loc de munca.Am vizitat site-ul AJOFM Bucuresti dar nu sunt sigur ca informatiile sunt complete.
Multumesc
Incercati si aici, poate este mai clar:
[ link extern ] /
Pentru a va inregistra la Agentia de Somaj ca persoana in cautarea unui loc de munca trebuie sa depuneti urmatoarele documente: actul de identitate, actele de studii si calificare, adeverinta medicala, de la medicul de familie, din care sa rezulte ca sunteti clinic sanatos sau apt de munca ori ca aveti eventuale restrictii medicale;