avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somer neindemnizat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somer neindemnizat

Va rog sa imi spuneti care sunt actele necesare intocmirii dosarului pentru luarea in evidenta ca somer neindemnizat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:19, 14 Iulie 2015
Acte necesare pentru inregistrarea unei persoane aflate in cautarea unui loc de munca:
1. Actul de identitate, in original si copie;
2. Actele de studii si de calificare,in original si copie;
3. Carnetul de munca sau alte acte care atesta, potrivit legii, existenta unor raporturi de munca ori de serviciu, in cazul persoanelor provenite din munca;
4. Adeverinta medicala din care sa rezulte ca persoana este clinic sanatoasa sau apta de munca ori ca are eventuale restrictii medicale
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat temporar în perioada pandemiei covid-19 cristianbadea cristianbadea Bună ziua, doresc sa ma ajutați cu următoarea situație. Ca angajat temporar și în condițiile actuale (stare de urgenta), angajatorul ma poate lasă ... (vezi toată discuția)
Repartitie a.j.o.f.m silviu35 silviu35 NU mai beneficiez de somaj nu mai am dreptul am un dosar la A.J.O.F.M ca sunt luat in evidentele lor ca sunt in cautarea unui loc de munca nu mi-a dat nr de ... (vezi toată discuția)