Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somer neindemnizat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somer neindemnizat

Va rog sa imi spuneti care sunt actele necesare intocmirii dosarului pentru luarea in evidenta ca somer neindemnizat.
Acte necesare pentru inregistrarea unei persoane aflate in cautarea unui loc de munca:
1. Actul de identitate, in original si copie;
2. Actele de studii si de calificare,in original si copie;
3. Carnetul de munca sau alte acte care atesta, potrivit legii, existenta unor raporturi de munca ori de serviciu, in cazul persoanelor provenite din munca;
4. Adeverinta medicala din care sa rezulte ca persoana este clinic sanatoasa sau apta de munca ori ca are eventuale restrictii medicale
[ link extern ]