Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... RASPUNS PARCHET
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

RASPUNS PARCHET

Am depus o plingere la parchet in martie 2011.
Nu am primit raspuns nici pina acum.
Am fost de trei ori in audienta.
Am facut in acest plingere si la Parchetul General.
P G mi-au trimis raspuns ca au trimis solicitarea mea la Parchet sa imi raspunda ei.
Nici pina acum nu mi-au raspuns.
Ce se mai poate face in acest sens.

Va multumesc.
nimic altceva decat sa asteptati...daca raspunsul este de incepere a urmaririi atunci mergeti mai departe, daca nu faceti plangere impotriva rezolutiei de NUP... oricare din rezolutii va este comunicata acasa
Mergeti in audienta la primul procuror al parchetului care supravegheaza urmarirea penala cu un memoriu prin care solicitati sa vi se comunice stadiul cercetarilor si sa urgenteze efectuarea lor.
Va multumesc frumos!