avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... RASPUNS PARCHET
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

RASPUNS PARCHET

Am depus o plingere la parchet in martie 2011.
Nu am primit raspuns nici pina acum.
Am fost de trei ori in audienta.
Am facut in acest plingere si la Parchetul General.
P G mi-au trimis raspuns ca au trimis solicitarea mea la Parchet sa imi raspunda ei.
Nici pina acum nu mi-au raspuns.
Ce se mai poate face in acest sens.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: VONPAUL006 , utilizator 09:39, 26 Ianuarie 2012
nimic altceva decat sa asteptati...daca raspunsul este de incepere a urmaririi atunci mergeti mai departe, daca nu faceti plangere impotriva rezolutiei de NUP... oricare din rezolutii va este comunicata acasa
Mergeti in audienta la primul procuror al parchetului care supravegheaza urmarirea penala cu un memoriu prin care solicitati sa vi se comunice stadiul cercetarilor si sa urgenteze efectuarea lor.
Va multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen de emitere a rezolutiei ermi ermi exista in lege termen de eliberare a rezolutiei intrun caz penal-vatamare corporala din culpa- (recomandare de la politie cu NUP, partile implicate sunt ... (vezi toată discuția)
Ce e de facut cu plangerea penala. nimar nimar Buna ziua, Acum aproximativ 40 de zile s-a depus PLANGERE PENALA PENTRU INCEPEREA URMARIRII PENALE impotriva reprezentatilor unei societati pe actiuni ... (vezi toată discuția)
Plangere penala alex11dan alex11dan am facut o plangere la parchet,acestia au intocmit un dosar penal,l-au trimis la politia din comuna respectiva pt cercetari,am fost chemat atat eu cat si ... (vezi toată discuția)