avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... interceptari de (tele)comunicatii ilegale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

interceptari de (tele)comunicatii ilegale

exista cumva un alt model de cerere(inafara de cererea pentru exercitarea dreptului de acces)sau de plangere, prin care se poate afla cum si de ce ne sunt prelucrate datele cu caracter personal,sau de ce ne sunt incalcate anumite drepturi, precum dreptul la o viata privata si familiala,astfel fiind incalcate anumite drepturi prevazute de C.E.D.O???!!!
.....poate aflu si eu un raspuns!!
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: cotyaliaseu , utilizator 12:22, 16 Februarie 2012
Cum puteti dumneavoastra sa dovediti ca va sunt ascultate telefoanele?din moment ce sunteti asa panicat inseamna ca va simtiti cu musca pe caciula,fara suparare...
Ultima modificare: Marți, 14 Februarie 2012
avocat33, utilizator
Nu puteti merge la CEDO faca o decizie definitiva din Romania.
doar k dak eram asa panikt...nu am deranja de 1an si cva...!
singura problema e k vreau sa stiu dc? atat nimic altceva...
orice interceptare nu poate depasi 120 zile pt o singura fapta!!! nu???...dar de ce sa dureze peste 400 zile??...nu e ceva ilegal??? parerea mea...
dak era sa ma simt cu musculitza pe caciula nu stateam atat timp sa ma deranjeze...sau eram inchis de mult,NU??...fara suparare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare ilegala monicanico monicanico Am fost inregistrata ilegal in magazinul meu de catre fostul sot,dupa care continutul inregistrarilor a fost facut public la mai multe persoane din orasul ... (vezi toată discuția)
Sunt toate convorbirile telefonice inregistrate? masterand07 masterand07 Curiozitatea mea se refera la situatia tuturor convorbirilor telefonice. Sunt ele inregistrate in vreun mod? De exemplu, daca intr-o convorbire telefonica s-a ... (vezi toată discuția)
Incalcarea dreptului la viata privata si de familie din cedo ContSters74561 ContSters74561 Va supun atentiei urmatoarele: - Se încălca articolului 8 din Convenţia europeană, respectiv dreptul la respectarea vieţii private şi de familie ... (vezi toată discuția)