Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... interceptari de (tele)comunicatii ilegale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

interceptari de (tele)comunicatii ilegale

exista cumva un alt model de cerere(inafara de cererea pentru exercitarea dreptului de acces)sau de plangere, prin care se poate afla cum si de ce ne sunt prelucrate datele cu caracter personal,sau de ce ne sunt incalcate anumite drepturi, precum dreptul la o viata privata si familiala,astfel fiind incalcate anumite drepturi prevazute de C.E.D.O???!!!
.....poate aflu si eu un raspuns!!
Va multumesc anticipat.
Cum puteti dumneavoastra sa dovediti ca va sunt ascultate telefoanele?din moment ce sunteti asa panicat inseamna ca va simtiti cu musca pe caciula,fara suparare...
avocat33, utilizator
Nu puteti merge la CEDO faca o decizie definitiva din Romania.
doar k dak eram asa panikt...nu am deranja de 1an si cva...!
singura problema e k vreau sa stiu dc? atat nimic altceva...
orice interceptare nu poate depasi 120 zile pt o singura fapta!!! nu???...dar de ce sa dureze peste 400 zile??...nu e ceva ilegal??? parerea mea...
dak era sa ma simt cu musculitza pe caciula nu stateam atat timp sa ma deranjeze...sau eram inchis de mult,NU??...fara suparare