Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea fondului funciar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea fondului funciar

buna ziua !!!!parintii mei au un teren expropriat de c.a.p. care nu a mai fost retrocedat.mentionez ca este ocupat de exploatarea miniera si cei de la primarie le-a spus ca nu pot sa le dea acte pt el pana nu se retrage miniera si il vor da in folosinta dar poate ar fii trebuit sa primim uzufruct. as vrea un raspuns ,ce pot sa fac sa fim pusi in posesie? va multumesc mult!!!!
ar trebui sa va dea in echivalent alt teren cu aceeasi valoare sau sa va despagubeasca pentru lipsirea de folosinta a terenului