Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... suventii platite asociatiilor de proprietari
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

suventii platite asociatiilor de proprietari

sub ce forma se acorda suventiile asociatiilor?(pentru caldura)
care e rolul primariilor in acest caz?daca au un rol......
executorul poate popri contul asociatiilor?al primariei?
este nevoie de titlu executoriu sau executorul o poate face singur?

Subventiile pentru caldura nu ajung la asociatie, cum nu ajung nici banii pentru ajutoare. Toti banii ajung direct din bugetul national/local in bugetul RADET.

Un executor judecătoresc poate pune poprire pe conturile asociatiei (daca are) in baza unui titlu executoriu investit cu formula executorie.
Alexandru Munteanu, Avocat