avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1939 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... suventii platite asociatiilor de proprietari
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

suventii platite asociatiilor de proprietari

sub ce forma se acorda suventiile asociatiilor?(pentru caldura)
care e rolul primariilor in acest caz?daca au un rol......
executorul poate popri contul asociatiilor?al primariei?
este nevoie de titlu executoriu sau executorul o poate face singur?

Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 21:10, 26 Ianuarie 2012
Subventiile pentru caldura nu ajung la asociatie, cum nu ajung nici banii pentru ajutoare. Toti banii ajung direct din bugetul national/local in bugetul RADET.

Un executor judecătoresc poate pune poprire pe conturile asociatiei (daca are) in baza unui titlu executoriu investit cu formula executorie.
Ultima modificare: Joi, 26 Ianuarie 2012
Alexandru Munteanu, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire pe conturi simi82 simi82 Ma puteti ajuta... vreau sa fac poprire pe conturi unei firme debitoare. Ma intereseaza daca poate face lucrul acesta un consilier juridic sau executorul? Tin ... (vezi toată discuția)
Procedura executare ADELA STROE ADELA STROE as dori si eu o lamurire daca nu s-au platit timp de mai multe luni ratele la banci si se primeste un titlu executoriu de la executorul judecatoresc care este ... (vezi toată discuția)
Recuperare imprumut bani cu contract notarial grigore07 grigore07 Buna ziua, Vin inaintea dumneavoastra cu necazul meu: Am oferit ca imprumut 60.000 lei unei cunostinte (persoana fizica) cu contract notarial, care are clar ... (vezi toată discuția)