Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Am cumparat o masina care a fost lovita, proprietarul ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Am cumparat o masina care a fost lovita, proprietarul actual stiind asta. Avand martori pot castiga in instanta?

Buna seara! Am cumparat o masina care a fost lovita. Primul proprietar , pe care l-am contactat dupa ce am luat masina mi-a spus ca el a avut accident cu masina si a vandut-o pe dauna totala.Urmatorul proprietar a reparat-o si a pus-o in vanzare. Am vazut masina pe net, am luat-o si apoi am descoperit multe nereguli la ea. Nu am stiut unde sa merg cu masina sa vad daca are ceva. Acum insa as vrea sa stiu ce sanse as avea daca l-as da in judecata pe cel care mi-a vandut-o pentru inselaciune stiind ca masina a fost avariata si nespunandu-mi acest lucru. Mentionez ca primul proprietar ar fi un martor si inca un prieten cu care am mers sa iau masina. Multumesc.
tu trebuie sa demonstrezi ca avea vicii ascunse, celalalt va dori sa demonstreze ori ca si tu cunosteai viciile ori ca au aparut dupa ce ai cumparat-o.

tu poti sa ceri anularea contractului sau o suma de bani care sa acopere reparatiile viciilor ascunse.
Multumesc pentru ajutor.
ContSters140930 - Am observat ca esti foarte activ in a da sfaturi PROASTE, desi nu ai pic de habar de lansezi de cele mai multe ori in afirmatii nefondate. Stii ce inseamna vicii ascunse? Sunt tocmai acele vicii pe care nu le poti descoperii la o verificare de rutina. Te invit sa te documentezi temeinic inainte sa mai intervi. Nu ti-as fi scris daca nu m-as fi saturat de aberatiile tale postate in mai multe domenii,
jaguarxkr, utilizator