Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Conducere SRL capital de stat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Conducere SRL capital de stat

Buna dimineata! Suntem un SRL cu capital de stat. Avem un director care conduce unitatea in baza unui contract individual de munca si a unui contract de performanta anexa la contractul individual de munca. Conform OUG 79/2008 directorul trebuia sa asigure conducerea societatii in baza unui contract de mandat insa nu aveam acest lucru.Conform nou aparutei OUG 109/2011 nu mai este obligatoriu contractul de mandat, cel putin asta am inteles noi. Cine ma poate lamuri, trebuie sau nu trebuie contractul de mandat, iar societatea trebuie sa aiba un consiliu de administratie sau nu? Multumesc!
la SRL nu este obligatoriu consiliu de administratie si nici contract mandat
intrucat ma confrunt cu aceasta situatie , va rog sa imi spuneti si mie temeiul legal al afirmatiei d-stra; sa inteleg ca oug 109/2011 nu este valabila si pentru srl?