Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea 187/1945
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea 187/1945

Bunicul meu a luptat in razboi si veteranii de razboi primesc 5 hectare de padure, conform legii187/1945. Un frate de al tatalui meu a cerut aceasta suprafata de padure si a castigat-o in instanta dar nu mai vrea sa o imparta si cu fratii lui ceea ce mie mi se pare corect sa o faca. Tatal meu a vorbit cu mai multi avocati si ei au zis ca nu se poate face nimic, ca padurea apartine fratelui lui pentru ca el a obtinut-o in instanta. Se poate face ceva in acest caz ca aceasta suprafata de padure sa fie impartita la toti fratii?
Ovidiu_Ilie, utilizator
CONFOR LEGII 169,247 CU PRIVIRE LA RESTITUIRI TEREN AGRICOL ,TREBUA SA FACA CRERII SI FRATI DTR. DECI RAMANE PROPRIETAR LEGAL FRATELE CARE A CASTIGAT IN INSTANTA.
alta parere...