avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... DESPRE REGISTRU DE INCASARI
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

DESPRE REGISTRU DE INCASARI

In registrul de incasari si plati se trec sumele cu sau fara TVA, la II platitor de TVA.
Si ce declaratii trebuie sa depun la Finante in 2012?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: cane petruta , utilizator 20:04, 30 Ianuarie 2012
Treceti sumele fara tva. Despre declaratii si termenele de depunere puteti consulta interventiile colegilor de forum la sectiunea pentru pfa.
D220 odata cu D200 pana la 15 mai 2012. Si impozitul pe venit estimat va fi la fel ca cel platit la trimestrul 4 din anului 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare dosar anaf paultrefu paultrefu Am primit acum câteva zile actele de la registrul comerțului pentru o intreprindere individuală(frizerie micuță la țară). Acum am fost la anaf să văd ... (vezi toată discuția)
Impozit intreprindere individuala aic2014 aic2014 buna...in august 2013 am deschis un i.i. pentru a lucra in franta....patronu deacolo a dat in faliment si eu nu am primit banii eu mai trebuie sa platesc ... (vezi toată discuția)
Detalii pfa PfaDiana PfaDiana Buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati, pentru ca am descoperit ca nu stiu mai nimic. 1. Cum schimb sediul social la un pfa? Cum adaug un punct de lucru? ... (vezi toată discuția)