Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... DESPRE REGISTRU DE INCASARI
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

DESPRE REGISTRU DE INCASARI

In registrul de incasari si plati se trec sumele cu sau fara TVA, la II platitor de TVA.
Si ce declaratii trebuie sa depun la Finante in 2012?
Va multumesc!
Treceti sumele fara tva. Despre declaratii si termenele de depunere puteti consulta interventiile colegilor de forum la sectiunea pentru pfa.
D220 odata cu D200 pana la 15 mai 2012. Si impozitul pe venit estimat va fi la fel ca cel platit la trimestrul 4 din anului 2011.